GESZ

Gorzowska Ekipa Szturmowo-Zdobywcza


#1 2012-07-13 23:13:18

Dati

Administrator

new game (tryb)

Siedząc w pracy pomyślałem tak nad jakąś rozgrywką i wpadłem na pewien pomysł. Gra bedzie sie opierała na przejmowaniu punktów obrońców poprzez zabranie flagi punkty będą znajdować się w 4 strefach 1 punkt na strefę. A oto zasady oraz mapa z punktami : http://photoupload.pl/oB
& Atakujący:
  zaczynają od punktu ST to jest ich resp
  jeśli przejmą dany punkt on zamienia sie na ich resp
  mają nieskończoną ilość żyć ale rozgrywka trwa 30 min po upływie czasu atakujący przegrywają
  mogą jedynie przemieszczać się pokoleji czyli z st ->1->2->3->4
  nie mogą atakować punktu o wyższym numerze niż aktualnie muszą przejąć np. nie mogą przejąc 2 jeśli nie mają przejętego punktu 1
  jeśli przejmują daną strefę np. 1 nie mogą wchodzić na strefę 2 ani wyższą ale jeśli chce przejąć wyższą mogą przejść przez niższą np. przez 1 żeby dostać sie do 4
  przejęcie strefy odbywa się poprzez zabranie flagi. Zabranianie jej odbywa sie poprzez odłożenie broni na ziemie i odwiązanie flagi
  rozgrywka kończy sie jak przejmie się wszystkie flagi
& Obrońcy:
  mają 1 życie na pierwsze 3 strefy i 2 na ostatnią jeśli je stracą na ostatniej strefie schodzą z gry
  jeśli obrońca zginął na strefie nr.1 itp przechodzi na następną NIE może wrócić na strefę na której zginął oraz ostrzeliwać jej i dawać towarzyszom znaków gdzie jest przeciwnik
  nie można okopywać flagi. Flaga musi mieć przynajmniej dookoła niej 5m czystej przestrzeni oraz obrońca nie może ruszać bądź przenosić flagi w inne miejsce niż jest ustalone
  jeśli flaga została utracona a obrońca przeżył to przenosi się na nastopną strefę życia nie kumulują sie strata flagi = zgon
  obrońca nie może wkroczyć na strefę ST atakujących
  obrońca ma bronic flagi a nie szturmować atakującego jeśli stracił daną strefę nie może na nią wrócić i atakować od tyłu atakujących
 

Więcej już nie pamętam jak sobie coś przypomnę to dopisze co o tym myślicie ???

Offline

 

#2 2012-08-18 20:12:54

Bartlomiey

Szeregowy

Re: new game (tryb)

Ja ostatnio wpadłem na fajny pomysł, całość opiera się na przesuwaniu linii frontu(w naszym przypadku flagi). Będą respy i medyk!

Obie strony są zarówno obrońcami jak i atakującymi, zasady proste, rozgrywka długa, i mam nadzieję, że po teście wyjdzie, że ciekawa.

Podział:

--Strony--
1. Strony muszą wyznaczyć 5/(jeśli się nie da to jeden więcej/mniej) osobowe oddziały (Drużyny muszą być 2)

--Drużyny--
2. Każda drużyna musi wyznaczyć dowódcę
2.a Dowódca nie może być snajperem ani żołnierzem wsparcia.
3. Medyk, musi on posiadać pocięty w plasterki bandaż (czy inny sznurek...)
4. Reszta może być losowa, ale zbalansowana, czyli nie wchodzi w grę 3 snajperów, albo 3 KM'istów ;P)

--Rozgrywka--
((Materiały))
Niestety, będzie trochę rzeczy trzeba zabrać... Mianowicie:
1.Flage (Mogą być czyjeś nawet czyjeś majty, oby czyste i jaskrawe...(Chętni do oddania gaci pisać na PW).)
2. Przydały by się jakieś wyznaczniki miejsc gdzie będzie wbijana flaga.
3. Wyznaczniki końca terenu(jeśli nie będzie jakiś naturalnych jak koniec lasu, etc.
4. Wyznaczniki respów.

((O co chodzi? aka. Oczym on pier****?))
Respy są 2, a flaga jedna, chodzi o to, która drużyna pierwsza wbije flagę do ostatniego punktu.

!<((Szczegóły rozgrywki))>!
1.Obie strony zaczynają w tym samym czasie.
2. Respawny są od siebie oddalone na dobry dystans(Do uzgodnienia)
2a. Graczom nie wolno jest "odradzać się" samodzielnie! Odrodzić może się tylko cała drużyna! (Zapobiega to bieganiu w kółko w popłochu szukając "linii frontu" i symuluje "fale uzupełnień")
2b. Nie wolno jest obiegać dookoła(strzelać w plecy)! Strony stają twarzą w twarz.
3. Jest 5 punktów w jakie trzeba wbić flagę.
3a. Flaga musi być przenoszona kolejno, nie ma omijania. ->1->2->3->4->5
3b. Aby pozycja została uznana za zdobytą, drużyna musi się na niej utrzymać "X" czasu ( do uzgodnienia, zależne od wielkości drużyn) (zapobiega to przebieganiu z flagą po długiego dystansu).
3c. Flaga może zostać przeniesiona dopiero po oczyszczeniu terenu(śmierci ostatniego członka przeciwnej strony)/(W przypadku większej ilości Drużyn, będą obowiązywały inne zasady, do opracowania w przyszłości... Teraz i tak nie mamy tak dużych strzelanek ).
3d. Flaga jest jedna (wbita w punkt 3).
4. Medyk ma prawo uleczyć gracza tylko raz, zawiązując mu na ręku albo nodze/szyi kawałek materiału/ czego tam chce, ale musi to wymagać zrobienia supła!
4.1. Medyk może zostać uleczony przez dowódcę, ale wtedy dowódca traci jedno z 2 żyć( znaczy po trafieniu nie może prosić o medyka, idzie na respawn)
4a. <<Zasady śmierci zgodnie z normą airsowftową>>
4b. Gracz który dostał musi ocenić swoją sytuacje względem sytuacji medyka, i podjąć decyzje, o zgonie bądź prośbie o medyka(wiadomo, że wtedy narażamy jego życie, co może zadecydować o wygranej/przegranej)

Jeśli są jakieś uwagi/ niedociągnięcia/ nieścisłości proszę pisać!
Rozgrywka niestety nadaje się tylko na miejsca takie, jak lasek przy poligonie na słonecznej... Czyli dużo płaskiego i otwartego terenu

Pozdrawiam!

Ostatnio edytowany przez Bartlomiey (2012-08-19 21:33:30)

Offline

 

#3 2012-08-19 14:02:25

mati p0lska

Podporucznik

Re: new game (tryb)

ciekawe ciekawe Bartlomiey

Offline

 

#4 2012-08-19 16:38:27

Dati

Administrator

Re: new game (tryb)

*Są 2 strony czyli 1 i 2 strona mają po 5 punktów czy jest ogolenie tylko 5 punktów i 1 dr. zaczyna od punktu 1 a 2 dr. zaczyna od punktu 5 ?
*drugie pytanie respy drużynowe to wystarcza 2 osoby na respie czy musi się zebrac całość (4 bedzie czekać jak 1 będzie zaciekle bronił ;0 )
*kolejne pytanie jesli jedna dr. ma juz 3 punkty idze na 4 gdzie jest flaga wroga to ja zabiera jak zdobedzie punkt czy grzecznie zanosi na punkt np. ostatni wraca do swoich i kontynułuje gre

Offline

 

#5 2012-08-19 21:31:43

Bartlomiey

Szeregowy

Re: new game (tryb)

Dati:
1. Jest ogólnie 5, (Patrz punkt 3. w tym poscie)
2. Tak, całość będzie czekać jak jeden będzie zaciekle bronił, żeby przeciwnicy byli kiedyś w stanie flagę przesunąć
3. Dobre pytanie, bo nie dodałem, że flaga zaczyna na środku

Ktoś jeszcze cuś znalazł? zaraz naniosę poprawki.

Offline

 

#6 2012-08-22 11:44:25

Bartlomiey

Szeregowy

Re: new game (tryb)

Pytanie:

Czy komuś się chce to co wymyśliłem testować to na dzisiejszym strzelaniu?

Offline

 

#7 2012-08-22 12:32:44

Dati

Administrator

Re: new game (tryb)

zobaczymy mam flagi jakby co

Offline

 

#8 2012-08-22 14:21:14

Bartlomiey

Szeregowy

Re: new game (tryb)

Ok
A ja to wezmę, wydrukuje, coby nie powtarzać po 100razy...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plklej do luster torby papierowe z nadrukiem Piła materace hilding